Fasádne profily Vinylit

Spoločnosť  RIGGERS s.r.o. zabezpečuje a vie zrealizovať montáže po celom území slovenska. K realizovaniu odvetraných fasád máme všetky oprávnenia. Naše realizácie so systémom VinyTherm si môžete pozrieť v referenciách.

 

 

Vinylit

Fasádne systémy Vinylit sú montované na suchej báze, rýchlo a bez hluku a nečistôt. Fasády sa montujú na nosnú podkonštrukciu  z dreva, pozinku alebo hliníku v ktorej je vložená izolačná hmota a celá podknoštrukcia je poistená kontaktnou fóliou. Hrúbka izolantu je je viacmenej neobmedzená.  Medzi fasádnymi dielcami a izoláciou vznika medzera 23mm, ktorá slúži na odvetranie fasády. V prípade poškodenia dielca je možná jednoduchá výmena časti alebo kusu fasády.

Fasádne systémy Vinylit  sú mechanicky vysoko odolné, stále voči počasiu a takmer nevyžadujú údržbu. V prípade potreby je možné fasádu umyť prúdom vody.

Farebná škála fasádnych dielcov nieje taká rozmanitá ako u bežných kontaktných omietok, ale  napriek tomu sa dá vybrať farebná kombinácia, ktorá sa bude páčiť všetkým a časom neomrzí .

Dostupné farby :

Prečo je fasáda Vinytherm to správne riešenie pri zatepľovaní domov?!

 

Prečo je lepšia sme vypísali do jednotlivých bodov.

Najdôležitejším je dlhá životnosť udávaná 50rokov .

Ďalším bodom je 30 ročná záruka na samotný materiál Vinytherm, takúto garanciu nedostanete ani pri jednom kontaktnom systéme na trhu záruku dáva nemecká firma Vinylit (výrobca).

Nedá sa nespomenúť rýchla, čistá práca bez obmedzovania počasia a čistota okolia počas montáže. Celá montáž je prevádzaná suchou cestou.

Bezúdržbovosť  tento typ fasády sa vyznačuje vysokou mechanickou stabilitou a odolnosťou. Nevyžadujú ďalšiu údržbu ako je to pri kontaktných fasád vyžadované vekom omietok ( je ich nutné okolo 15tého roku premaľovať) alebo polohou bytového domu, ktorá vplýva na životnosť fasády, zničenie ďatľom a iné nákladné údržby počas životnosti fasády.

Fasáda má samočistiaci účinok. Nevyžaduje ďalšie nemalé finančné prostriedky počas jej životnosti na opravy.

Zabraňuje vzniku plesní v dome dokonca po montáži plesne miznú. (overené)

Bezproblémová oprava ktorejkoľvek časti fasády.

Farebná stálosť fasády v porovnaní s omietkami.

Dôležitým bodom je z hľadiska statiky narušenie obvodového plášťa množstvom navŕtaných dier na ukotvenie fasády pri  odvetranej fasáde 4,5 ks /m2 v celom rozsahu. Pri kontaktnom systéme sa začína na 6 ks a končí až pri 14 ks/m2 závisí od výšky a typu použitého materiálu.

Veľká výhoda že samotný rošt (pod konštrukcia) má neobmedzenú životnosť .

Okenný dielec (špaleta ) je hladká a ľahko umývateľná ocenia hlavne gazdinky pri umývaní okien.

Samozrejme izolačné schopnosti fasády sú zrovnateľné, ak nie lepšie ako pri kontaktných fasádnych. Ako izolácia je používaná vata do odvetraných fasád.

Nehorľavosť materiálu sa tiež nedá nespomenúť.

Tento typ fasád nepodlieha poškodzovaniu  vtáctvom ( diery po vyďobaní ďatľom).

 

Odvetrané fasády VinyTherm jedno zo správnych riešení pri obnove bytových domov.

 

Prečo realizovať fasády  VinyTherm s nami ??

Oslovte nás a naše bohaté skúsenosti s montážou systému VinyTherm aplikujeme na vašej stavbe. 

Ponúkame serióznosť  a  správne technické riešenia .