Čistenie fasád

V poslednej dobe sa začíname stretávať s problémom nečistých a špinavých fasád bytových domov, rodinných domov a iných objektov. Dôsledok znečistenia je nedostatočné prehriatie vrchnej fasádnej omietky. Pri domoch bez zateplenia sa tento jav nevyskytoval pretože steny boli vyhrievané z vnútra unikajúcim teplom. Najčastejšie znečistené sú strany v blízkosti ciest na častiach domu, kde tienia stromy a väčšinou na východných a severných stranách bytových domov. Tieto strany domu menej ohrieva slnko a pri fasáde na ktorej sa usadí časom prach sa udržiava vyššia vlhkosť táto kombinácia je ” živná pôda” pre rôzne mikroorganizmy ( huby, machy a plesne).

Tieto mikroorganizmy následne robia na fasáde domu znečistené mapy zo začiatku väčšinou zelenkasté a neskôr prechádzajú do čierna. Čas kedy môžeme takéto javy spozorovať, môže byť už medzi troma až šiestimi rokmi od realizácie diela štandardne okolo ôsmeho roka.  

 

V dnešnej dobe a čím ďalej sa vyskytujúcimi problémami na kontaktných fasádach domou prichádzajú výrobcovia omietok s prípravkami na čistenie fasád. Podceňovanie takýchto javov na fasáde, môže časom prispieť k závažnejším problémom a samozrejme finančne náročnejším postupom pri ich odstraňovaní. Omietka potrebuje z času na čas malú údržbu spojenú s  čistením fasády teda samotnej omietky. Nájdite si na ňu čas skôr, ako ju poveternostné vplyvy alebo mechanické poškodenie začne degradovať. Opravy potom budú oveľa náročnejšie.

 

 V ponuke máme komplexný systém od spoločnosti STO na čistenie fasád .

Čistenie fasády systém STO

Čistenie fasády systém STO

 

Súčasťou našich služieb v oblasti obnovy bytových domov je tiež čistenie fasád bytových domov, tiež čistenie fasád iných objektov občianskej a komerčnej vybavenosti. Cena za čistenie fasád je individuálna v závislosti od znečistenia a následných krokov a tiež od samotného objektu. Čistenie fasád vieme realizovať viacerými spôsobmi v závislosti od podmienok na stavbe.