Zatepľovací systém Sto

V ponuke máme systém od nemckej spoločnosti STO  

Spoločnosť Sto má niekoľko alternatív systémov, ktoré sa vyznačujú hlavne jednotlivými parametrami či konkrétnymi materiálmi spoločnosti STO.

V skratke predstavíme jednotlivé systémy. 

 StoTherm Classic je vôbec prvým zatepľovacím systémom firmy Sto. Bol uvedený na trh pred viac ako 45 rokmi. Medzitým sa osvedčil na fasádach s plochou viac ako 120 mil. metrov štvorcových po celom svete.

StoTherm Vario je najpredávanejší kontaktný zatepľovací systém firmy Sto.Vďaka dobrému pomeru kvalita/cena sa v posledných rokoch uplatňuje v širokej miere najmä pri dodatočnom zateplení panelových domov. StoTherm Vario ponúka najširšiu kombináciu povrchových úprav v rámci systémov Sto. 

StoTherm Vario ponúka široké možnosti kreatívneho vzhľadu fasády, ktorý je možné dosiahnuť vhodnými keramickými obkladmi, doskami z prírodného kameňa alebo napríklad rôznymi dekoratívnymi prvkami na fasáde domu.

StoTherm Mineral  je nehorľavý kontaktný zatepľovací systém určený hlavne pre budovy so zvýšenými požiadavkami na požiarnu ochranu (napr. nemocnice, školy, hotely, vyššie bytové domy atď.). Ide o difúzne otvorený systém s možnosťou aplikácie aj na zaoblené steny. Ten kto hľadá „čisto“ minerálny systém, volí StoTherm Mineral.

StoTherm Wood je kontaktný zatepľovací systém firmy Sto určený najmä pre drevostavby.Vďaka tepelne izolačným doskám vyrobeným z dreva ide o ekologický systém, ktorý je v kombinácii s vrchnou minerálnou omietkou biologicky odbúrateľný. StoTherm Wood je okrem iného vyskúšaný na difúzne otvorené konštrukcie drevostavieb.

 

 

 

StoTherm